kumbulla-me-super-gol,-ja-siguron-tre-pike-romes-ne-evropa-lige

Kumbulla me super gol, ja siguron tre pikë Romës në Evropa Ligë

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ka qenë vendimtar në ndeshjen mes Romës dhe Young Boys.

Ekipi i Romës shënoj fitore me rezultat 1:2 kundër kampionit të Zvicrës.

Kumbulla shënoj golin e dytë të Romës, për të ja sjellë tre pikët e para skuadrës italiane në Evropa Ligë.

Në minutën e 74-të, Kumbulla arriti që me kokë ta shfrytëzoj për mrekulli asistimin e Mkihitaryan.