barcelona-real-madridm-pjesa-e-pare-perfundon-baraz

Barcelona-Real Madridm pjesa e parë përfundon baraz

Ka përfunduar barazim pjesa e parë në ndeshjen Barcelona-Real Madrid.

Real Madridi e filloi shumë më mirë këtë ndeshje ku të goli erdhi shumë herët Real Madridi.

Një kombinim i mirë në mes të Benzemas dhe Valverdes bëri që ky i fundit të shënoi gol që në minutën e 6-të te takimit.

Barcelona reagoi shumë shpejt dhe pas një dalje të mirë përpara të Jordi Albas ai gjen për mrekulli Ansu Fatin që barazon rezultatin.

Pas dy golave, dy skuadrat rrezikuan disa herë por nuk arritën të goli i epërsisë.