edhe-akil-gjakova-eleminohet

Edhe Akil Gjakova eleminohet

Eliminohet edhe Akil Gjakova.

Akil Gjakova ka qenë i pafat në raundin e tretë të Grand Salimt që po zhvillohet në Hungari.

Xhudisti jonë është mposhtur nga Petru Pelivan në kategorinë e 73 kilogramëve.

Gjakovba e filloi mjaftë mirë përballjen, duke i bërë presion kundërshtarit, mirëpo më pas bëri disa gabime.

Pelivan përfitoi pikërisht aty dhe arriti të mposht Akilin me Ippon në raundin e tretë të eliminimeve.

Kujtojmë se xhudisit jonë nuk kishte luftuar në raundin e parë, derisa të dytin kishte mposhtur, Lasha Shavdatuashvilli me Ippon.