nje-arke-vidhet-ne-nje-xhami-ne-prizren

Një arkë vidhet në një xhami në Prizren

Vidhet një arkë në një xhami në Prizren.

Hajnat nuk po kanë mëshirë për asnjë institucion.

Ata po sul.mojnë aty ku po e kanë terrenin më të sigurt. Cak i tyre ishte edhe një institucion fetar.

Policia e Kosovës ka njoftuar se, persona ende të panjohur kanë hyrë në xhaminë e fshatit Reqan të Prizrenit dhe nga aty kanë vjedhur një arkë ku kishte para.

Rasti ka ndodhur dje pasdite dhe policia ka thënë se ka nisur hetimet.