shkelqeu-me-2-gola-dhe-1-asist,-berisha-merr-nje-note-te-madhe-per-paraqitjen-e-sotme-me-akhmatin

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin

Akhamt Grozny e mposhti Ufan me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 12-të në kampionatin rus.

Bernard Berisha ishte më meritori për këtë fitore të madhe të Akhmatit ku shënoi 2 gola dhe bëri 1 asist.

Pas ndeshjes ai u vlerësua me një notë të lartë për paraqitjen e treguar kundër Ufas.

Berisha u vlerësuar me notën 9.2 dhe padyshim ishte edhe njeriu i ndeshjes.

Djaloshi nga Peja ka shënuar 4 gola këtë sezon me Akhmatin në kampionatin rus.