shperthim-i-fuqishem-ne-turqi,-dyshohet-per-nje-sulm-terrorist

Shpërthim i fuqishëm në Turqi, dyshohet për një sulm terrorist

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në Turqi.

Sipas asaj që kanë raportuar mediat e huaja, fillimisht ka qenë një person që ka qëlluar drejt policisë dhe më pas ka shpërthyer edhe bombën ku ka hedhur dhe veten në erë.

Mediat bëjnë të ditur se dyshohet se është sulm terrorist. Ende nuk janë dhënë detaje të tjera për këtë rast, ndërsa pritet që më vonë të dalin me versionin zyrtarë autoritetet turke.

Ad

You might also like