“bomba”-e-mbrembjes:-milan-ia-ve-syrin-shkodran-mustafit

“Bomba” e mbrëmbjes: Milan ia vë syrin Shkodran Mustafit

Milan i ka vënë syrin në një lëvizje të mundshme për mbrojtësin e Arsenalit, Shkodran Mustafi.

Nuk është sekret që Milani është i gatshëm të forcojë departamentin e qendërmbrojtësit pasi nuk arriti ta bëjë këtë në dritaren e verës, dhe Mustafi mund të jetë një mundësi për të shtuar më shumë përvojë.
Sipas football london, 28-vjeçari u ka thënë Gunners se ai nuk do të rinovojë kontratën e tij dhe ka refuzuar një zgjatje të marrëveshjes së tij aktuale, e cila skadon në qershor 2021, përcjell ORAinfo.

Pas mbërritjes së Gabriel Magalhaes nga Lille dhe me Ëilliam Saliba të vendosur për të arritur pas huazimit të tij sezonal në klubin e djalërisë Saint-Etienne, duket se nuk ka vend për ish-lojtarin e Valencias.

Milani ka marrë një interes në mundësinë e mundshme dhe madje po mendon të paguajë një shumë të vogël në merkaton e dimrit për ta marrë atë herët, shton raporti, kështu që ata mund të zgjidhin problemet e tyre të thellësisë mbrojtëse. /ORAinfo/