milani-e-mbyll-pjesen-e-pare-me-epersi-ndaj-prague,-e-tottenhami-befasohet-nga-antwerp

Milani e mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Prague, e Tottenhami befasohet nga Antwerp

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjet e Ligës së Evropës qe kanë nisur në 18:55.

Tashmë kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve që fillua nga ora 18:55 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

AC Milan është në epërsi ndaj Sparta Prague falë golit të Diaz në minutën e 24’të takimit, gol ky që e vulosi edhe pjesën e parë në 1:0.

Ndërkaq, në takimin e dytë ndërmjet Antwerp dhe Tottenhamit ndodhi befasi në 45′ minutëshin e parë, pasi skuadra vendase është në epërsi prej një goli ndaj klubit të Mourinhos.