milani-merr-lajmin-e-madh-per-rebicin

Milani merr lajmin e madh për Rebicin

Në gjiron e dytë të Serie A, Milani mundi Crotonen me dy gola dhe në atë kohë Ante Rebic pësoi një zhvendosje të bërrylit dhe menjëherë filloi atë që doli të ishte një shërim i gjatë.

Tani, megjithatë, ai është kthyer.

Sipas Sky Italia, siç citohet nga MilanNeës, Rebic mori pjesë në të gjithë seancën stërvitore këtë mëngjes dhe do të thirret për ndeshjen e Udineses të dielën, përcjell ORAinfo.

Mbetet e mundshme, megjithatë, që ai do ta kalojë pjesën më të madhe të tij në stol.

Edhe pse Rafael Leao dhe Brahim Diaz kanë bërë mjaft mirë për të qëndruar në vend të tij, kroati ka qenë i humbur në krahun e majtë.

Duke qenë jashtë për kaq shumë javë, ai vetë do të jetë i etur të kthehet përsëri në formën e lartë.

Pas disa përpjekjeve fillestare, pra, Stefano Pioli tani ka shumë lojtarë tek të cilët mbështetet.

COVID mund të godasë në çdo kohë, megjithatë, siç pamë me JP Hauge dhe Gigio Donnarumma e cila është shqetësuese për menaxhimin. /ORAinfo/