a-keni-bere-plane-per-neser,-keto-temperatura-na-persin

A keni bërë plane për nesër, këto temperatura na persin

Nëse keni plane për të dielën, mësoni motin fillimisht.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar ka publikuar parashikimin e motit për të dielën.

Sipas IHK-së, të dielën do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.