alaves-–-barcelona-:-formacionet-zyrtare

Alaves – Barcelona : Formacionet zyrtare

Messi i prinë Barcelonës në Alaves.

Lionel Messi ka startuar edhe sonte kundër Alaves pas ndeshjes brilante që bëri në Allianz në Torino kundër Juventusit

Barcelona ka udhëtuar sonte në Alaves ku pritet që të luajë ndeshjen e tyre të radhës në La Liga.

Kjo ndeshje vjen pas humbjes së Barcelonës në “El Clasico”.

Barcelona kështu do të tentojë që t’i kthehet rezultateve të mira edhe në La Liga pasi që ka dy javë pa fitore.

Në sulm sonte Ronald Koeman ka startuar me Messi, Griezmann dhe Ansu Fati.

Formacionet zyrtare:

Alaves

Barcelona