chelsea-ve-ne-shenjester-kete-lojtar

Chelsea vë në shënjestër këtë lojtar

Chelsea vihet në kërkim të mbrojtësit të Malmos.

Chelsea thuhet se ka bërë një ofertë për mbrojtësin e Malmos, Anel Ahmedhodzic

Kështu ka raportuar e përditshmja suedeze, Expressen në Suedi, e cila shkruar se oferta e Chelsea është rreth tetë milionë funte për mbrojtësin e qendrës së Malmos.

21 vjeçari ka impresionuar me paraqitjet e tij me skuadrën daneze Hobro vitin e kaluar një vit para se të kalojë të skuadra suedeze.

Blute janë duke e monitoruar për disa kohë dhe janë të gatshëm që t’i ofrojnë kontratë pesë vjeçare nëse pajtohen me Malmon.