lajmi-i-fundit:-vendi-goditet-nga-nje-termet-shume-i-fuqishem

Lajmi i fundit: Vendi goditet nga një tërmet shumë i fuqishëm

Vendi është goditur nga një tërmet shumë i fuqishëm.

Një tërmet me magnitudë 4.6 shkallë të Rihterit ka goditur Kroacinë. Epiqendra e tij është qytetit Seline, në Zadar të Kroacisë.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja ndërkombëtare që njofton për të gjitha tërmetet në botë.

Aktualisht nuk ka shumë informacione se a ka dëme në njerëz dhe dëme materiale.

Ad

You might also like