ky-ishte-debati-qe-kishte-setien-dhe-messi-pas-ndeshjes-kunder-celta-vigos

Ky ishte debati që kishte Setien dhe Messi pas ndeshjes kundër Celta Vigos

Zbulohet debati që kishte Setien dhe Messi pas ndeshjes kundër Celta Vigos.

Pas debaklit në Ligën e Kampionëve nga Bayern (2:8), Barcelona shkarkoi Quique Setien.

Setien mori stolin e gjigantit katalanas kur ai pasoi Ernesto Valverden dhe udhëhoqi Barcelonën në 25 ndeshje.

Sot, mediet spanjolle, pas deklaratës së Setien dhënë në fundjavë se sa është e vështirë të jesh trajner i Messit, zbulojnë se trajnerin kishte një përplasje me kapitenin argjentinas pas ndeshjes kundër Celta Vigo sezonin e kaluar.

Katalanasit atëherë ishin në luftë për titull me Realin dhe çdo pikë ishte e rëndësishme.

Barcelona ishte në epërsi 2:1, dhe më pas Aspas shënoi një gol nga një goditja e lirë dhe kështu i hoqi Barcelonës dy pikë të rëndësishme.

“Cadena Ser” njoftoi se pas atij barazimi kishte një konflikt midis lojtarëve dhe Setien. Setien kritikoi lojtarët, dhe disa, përfshirë Messin, u ndien të ofenduar. Messi nuk e la pa përgjigje, me 33-vjeçarin që me një ton më të lartë u kthye te Setien për të zgjedhur se çfarë fjalësh të përdorte.

Në atë kohë, Setien u çmend plotësisht dhe i tha Messit: ”Nëse nuk të pëlqen ajo që po them, ti e di se ku është dera”.

Messi më pas dyshohet se mbeti pak i hutuar pas së cilës ai qeshi duke e ditur se Setien po priste për shkarkimin e tij.