milan-hyn-ne-gare-per-qendermbrojtesin-40-milionesh

Milan hyn në garë për qendërmbrojtësin 40 milionësh

Mc Milan pritet të jetë goxha aktiv edhe në afatin kalimtar të janarit.

Sipas një raporti, Milan është një nga tre skuadrat që po kërkojnë të nënshkruajnë me mbrojtësin e Fiorentinës, Nikola Milenkovic.

Rossonerët ishin të lidhur shumë me një lëvizje për Milenkovic gjatë gjithë dritares së verës, por Fiorentina nuk dëshironte të ofronte ndonjë ulje në çmimin e tyre prej 40 milionë euro për klubet e interesuara, përcjell ORAinfo.

Kjo bëri që Milan të tërhiqej nga gara.

Sidoqoftë, tani calciomercato raporton se Milan nuk ka hequr dorë nga transferimi i Milenkovic.

Mirëpo, Milani mund të përballet me konkurrencën për të zbritur qëndërmbrojtësin në ‘San Siro’.

Sipas kësaj gazete Manchester United dhe Atletico Madrid janë të interesuara shumë për mbrojtësin.

Mbetet të shihet nëse Milan do të jetë me i shpejt në transferimin e lotjarit. /ORAinfo/