atalanta-–-liverpool,-publikohen-formacionet-zyrtare

Atalanta – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Atalantës dhe Liverpoolit.

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja mes Atalantas dhe Liverpoolit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Të dy skuadrat kërkojnë pikët e plota me dëshirën që të kualifikohen në raundin tjetër.

Ylli shqiptar që përfaqëson Kombëtaren e Zvicrës, Xherdan Shaqiri pavarësisht që bëri super asistim në ndeshjen e fundit është në stol.

Kurse, Berat Xhimshti i skuadrës italiane e nis ndeshjen nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Atalanta: Sportiello, Toloi, Palomino, Muriel, Gomez, Freuler, Xhimshti, Mojica, Hateboer, Pasalic, Zapata.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Ëilliams, Gomez, Robertson, Henderson, Ëijnaldum, Jones, Jota, Mane, Salah.