gazeta-e-madhe-zvicerane:-kosova-na-vodhi-betimin!

Gazeta e madhe zvicerane: Kosova na vodhi Betimin!

Kosova e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit.

Bernard Challandes ka ftuar për herë të parë yllin e St Gallen, Betim Fazliji për ndeshjet e nëntorit kundër Shqipërisë, Sllovenisë dhe Moldavisë.

Gazeta më e madhe zvicerane, Blick ka shkruar se Kosova “ua vodhi” një lojtar shumë të talentuar të tyre.

21 vjeçari ka qenë në grumposhat e Zvicrës dhe një lojtar shumë premtues që ndoshta Vladimir Petkovic do të llogariste në të.

Ai luan në pozita të ndryshme defanzive derisa së fundi është përdorur si qendërmbojtës te skuadra e St Gallen ku ka bërë paraqitje shumë të mira.

Fazliji është i lindur në Vranje të Kosovës lindore nga të dy prindërit shqiptar.