real-madrid-–-inter,-keto-jane-notat-e-lojtareve

Real Madrid – Inter, këto janë notat e lojtarëve

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Interit.

Real Madridi ka fituar ndeshjen tejet të rëndësishme ndaj Interit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” fituan me rezultat 3 – 2, derbi që ishte mjaftë i ‘zjarrtë’ qysh nga minuta e parë.

Më i vlerësuari në ndeshje ishte Lautaro Martinez që realizoi dhe asistoi, andaj u notua me notën 8.5, ndjekur nga Karim Benzema me 8.0.

Kurse, notat me të dobëta i kishin De Vrij, Arturo Vidal dhe Achraf Hakimi që morën notën 5.9.

Notat e lojtarëve:

Reali momentalisht renditët në pozitën e tretë me katër pikë, derisa Interi qëndron në fund me vetëm dy pikë.