joe-biden-thote-se-jane-ne-rrugen-e-duhur-drejt-fitores

Joe Biden thotë se janë në rrugën e duhur drejt fitores

Janë duke u numëruar votat pas zgjedhjeve në Amerikë.

Akoma nuk ka përfunduar numërimi i votave, por kandidati demokrat, Joe Biden foli nga shteti i Delaëare para mbështetësve të tij.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Biden u shpreh optimist duke thënë se janë në rrugën e duhur për të fituar zgjedhjet.

“Mirëmbrëma Delaueire. Durimi juaj është për të duruar, por nuk e prisja të shkonte gjatë. Ne bndihemi mirë për atë ku jemi. Ne jemi në rrugën për të fituar zgjedhjet. Duhet të kemi durim, çdo votë duhet të numërohet.

Por ne jemi optimistë aty ku jemi, duket se kemi fituar në Arizona, kemi lajme të mira në Xhorxhia, jemi optimist për Usiconin dhe Miliuen. Ne do të fitojmë në Pensilvani. Jam optimist për rezultatin e dua t’ju përgëzoj të gjithëve”, tha Biden.

Ad

You might also like