pas-konfirmimit-te-aktakuzes,-dauti-shfaqet-bashke-me-rexhepin:-ketu-jemi

Pas konfirmimit të aktakuzës, Dauti shfaqet bashkë me Rexhepin: Këtu jemi

Pas konfirmimit të aktakuzës, Dauti është shfaqur bashkë me Rexhepin.

Anëtari i AAK’së, Daut Haradinaj, ka postuar një foto së bashku me anëtarin e VV’së, Rexhep Selimi.

“Këtu jemi!” ka shkruar Haradinaj.

Rexhep Selimit i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale dhe i njëjti ka bërë të ditur se nesër do të paraqitet para Dhoamve të Specializuara në Hagë.

Selimi dhe Haradinaj janë dy ish-luftëtarë të UÇK’së dhe ishin të parët që bënë një paraqitje publike me uniformë së bashku me Mujë Krasniqin.

Gjithsesi, kohët e fundit raportet mes tyre ishin ftohur dhe kishin pasur disa përplasje nëpër studio televizive.