arsenal-–-molde,-keto-jane-notat-e-lojtareve

Arsenal – Molde, këto janë notat e lojtarëve

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Arsenalit dhe Moldes.

Arsenali ka mposhtur Molden me rezultat bindës 4 – 1 në “Emirates”.

Skuadra vendase me përmbysje arkëtoi pikët e plota, derisa është lider në grupin B me nëntë pikë.

Ylli i ndeshjes ishte Nicolas Pepe që shënoi dhe asistoi dhe u vlerësua me notën 9.0, ndërsa Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka u vlerësuan me notat 6.8 respektivisht 6.9.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte Haugen që realizoi autogol.

Notat e të gjithë lojtarëve:

Arsenali në xhiron e radhës në Premierëligë përballet me Aston Villan.