milan-–-lille,-keto-jane-formacionet-zyrtare

Milan – Lille, këto janë formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Milanit dhe Lilles.

AC Milani është nikoqir i Lilles, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Dy skuadrat kërkojnë pikët e plota meqenëse janë favoritët për të kaluar grupin H dhe të kualifikon në raundin e radhës.

“Rosonerët” nuk dinë për humbje që 28 ndeshje, derisa klubi francez është i pamposhtur në 11 xhirot e fundit.

Formacionet zyrtare:

AC Milan: Donnarumma; Dalot, Romagnoli, Kjaer, Hernandez; Kessie, Tonali, Krunic; Castillejo, Ibrahimovic, Diaz.

Lille: Maignan; Çelik, Fonte, Botman, Bradaric; Yaziciz, Sanches, Xeka, Bamba; Ikone, David.

Përballja nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “San Siro”.