ibrahimovic-i-terbuar-me-veten-dhe-ekipin-–-gjesti-nuk-u-drejtua-ndaj-piolit

Ibrahimovic i tërbuar me veten dhe ekipin – gjesti nuk u drejtua ndaj Piolit

Vrapimi i Milanit në 24 ndeshje i pamposhtur mori fund të Enjten në mbrëmje, duke humbur me tre gola në shtëpi kundër Lille.

Rossonerët prisnin diçka tjetër dhe tani ata duhet të kthehen menjëherë.

Zlatan Ibrahimovic, natyrisht, nuk ishte i kënaqur me performancën dhe e bëri atë shumë të qartë kur u largua nga fusha në pjesën e dytë, përcjell ORAinfo.

Ai bëri një gjest që dukej se sugjeronte se problemi ishte në kokë, mendërisht, për ekipin.

Siç raportohet nga Corriere Della Sera, suedezi ishte me të vërtetë i zemëruar kur u largua nga fusha, por nuk ka asnjë polemikë.

Ai ishte i zemëruar me veten dhe ekipin për performancën zhgënjyese, madje as duke u futur në fletën e shënimeve.
Me pak fjalë, gjesti i tij nuk ishte drejtuar te Pioli. Të dy kanë një respekt të madh për njëri-tjetrin dhe nuk ka çështje. Përplasja e nesërme, kundër Hellas Verona, do të jetë thelbësore për Milanin pasi ata duhet të kthehen prapa. /ORAinfo/