city-–-liverpool,-pjesa-e-pare-perfundon-me-kete-rezultat

City – Liverpool, pjesa e parë përfundon me këtë rezultat

Pjesë e parë e mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit ka përfunduar me rezultat të barabartë, 1-1.

Në minutën e 13-të, Liverpooli fitoi një penalti dhe nga pika e bardhë, Mohamed Salah shënoi për 1-0.

Më pas, vendasit u këndellën dhe pas një aksioni në zonë, braziliani Gabriel Jesus, goditi drejt portës dhe në minutën 31-të e barazoi shifrat në 1-1.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, mundësi ideale shënimi pati City mirëpo Kevin De Bruyne u tregua i pasaktë nga pika e bardhë.

Me rezultat të barabartë, skuadrat shkuan në pushimin 15-minutësh.