ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-pese-ditet-ne-vijim

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vijim.

Gjatë këtyre pesë ditëve të do të vijoj mot kryesisht i ngjashëm.

Kjo situatë meteorologjike mbetet si pasojë e masave anticiklonike të cilat mbesin të qëndrueshme mbi kontinentin e Evropës Juglindore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.