e-njihni-djalin-ne-foto?-tani-ai-eshte-nje-prej-kengetareve-me-te-perfolur-kosovare

E njihni djalin në foto? Tani ai është një prej këngëtarëve më të përfolur kosovarë

Blero Muharremi është padyshim një prej këngëtarëve më të përfolur kosovarë.

Krahas muzikës ai ëstë tejet i komentuar edhe për jetën e tij private, përcjell ORAinfo.

Bleron e gjejmë shumë aktiv me psotime në rrjete sociale.

Sot, ai ka ndarë me ndjekësit një foto të vitit 1993 me nënën e tij.

E duket se Blero ka ndryshuar shumë ndër vite./ORAinfo/

motra-e-albatrit-muqiqi-vjen-me-urimin-me-te-vecante-per-festen-e-flamurit

Motra e Albatrit Muqiqi vjen me urimin më të veçantë për festën e Flamurit

Familja e Merita Spahiut dhe Nysret Muqiqit o vazhdojnë të jenë një ndër familjet mëtë përfolura në publik.

Ata njihen për kontributin e tyre në fushën e muzikës, përcjell ORAinfo.

Që të gjithë ata i gjejmë shmë aktivë me postime në rrjete sociale.

E së fundi, Merita ka postuar një foto të vajzës së vogël, e cila ka zgjedhur mënyrën më të mirë për ta uruar festën e Flamurit./ORAinfo/

nusja-e-goldit-e-lumtur-pasi-lindi-djalin,-shikoni-veprimin-e-saj

Nusja e Goldit e lumtur pasi lindi djalin, shikoni veprimin e saj

Gold Ag dhe Ermira Shkodra tani janë një çift tejet i dashur për publikun.

Ata i dhanë fund beqarisë pak muaj më parë me një dasmë tejet private, përcjell ORAinfo.

Dje çifti janë bërë prindër për herë të parë.

E pasi lindi djalin, Ermira nuk po mungon me postime në rrjete sociale.

Sot, ajo ka ripostuar fotot që fansat e Goldit kanë publikuar pasi çifti u bënë prindër./ORAinfo/

engji-lajmerohet-nga-brezovica,-stili-i-saj-i-flokeve-merr-gjithe-vemendjen

Engji lajmërohet nga Brezovica, stili i saj i flokëve merr gjithë vëmendjen

Engjëllusha Salihu vazhdon të jetë shumë e njohur dhe e dashur për publikun.

Ajo fillimisht u bë e njohur si vajza e këngëtares Shyhrete Behlulit e më vonë si këngëtare shumë e pëlqyer, shkruan ORAinfo.

Engji vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.

So ajo ka sotuar një foto nga Brezovica e ëstë stili i saj i flokëve ai që mori gjithë vëmendjen./ORAinfo/

privohet-nga-jeta-reperi-i-njohur-amerikan

Privohet nga jeta reperi i njohur amerikan

Është privuar nga jeta reperi i njour amerikan, Lil Yase.

Reperi perspektiv amerikan, Lil Yase është vr’arë në rrethana misterioze në Kaliforni. Trupi i pajetë i tij është gjetur në mëngjesin e të shtunës.

Policia ka thënë se nuk ka patur asnjë informacion që Yase mund të ketë qenë në sherr me dikë.

Yase llogaritej si reper me perspektivë të madhe në Amerikë. Kënga e tij “Get It In” ishte një nga hitet më të fgamshme të tij.

“No Diss”, “Demon”, “Ëhat You Mean”, “Yeah Yeah”, “Furl”, “Bum B” ishin disa nga këngët tjera të njohura të reperit të vr’arë.

luana-shkelqeu-ne-fustan-kuq-e-zi,-por-e-pabesueshme-sa-ka-paguar-per-te

Luana shkëlqeu në fustan kuq e zi, por e pabesueshme sa ka paguar për të

Luana Vjollca është këngëtarja dhe moderatorja shumë e dashur për publikun.

Krahas profesioneve të saj, ajo është shumë e përfolur edhe për jetën private sidomos për paraqitjet e saj plot stil dhe gjithmonë tërheqëse, shkruan ORAinfo.

Luanën e gjejmë shumë aktive me postime në rrjete sociale, me postime të shumta dhe nga më të ndryshmet.

Aj ëstë e përfolur sidomos për veshjet plot stil e për të cilat duket se paguan shuma të mëdha parash.

E për fustanin që ka veshur së fundi ajo ka paguar 14,000 euro./ORAinfo/

‘transformohet’-morena-taraku,-mezi-njihet-ne-imazhin-e-fundit

‘Transformohet’ Morena Taraku, mezi njihet në imazhin e fundit

Morena Taraku vazhdon të jetë një emër tejet i lakuar nga mediat rozë.

Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj tejet luksoze, shkruan ORAinfo.

Morena nuk heziton që jetën e saj ta ekspozojë në rrjete sociale, ku edhe posedon me mijëra ndjekës.

Sot ajo ka posuar një foto ku shihet se ka bërë flokët e shkurtra, e me këtë look të ri Morena po duket komplet ndryshe./ORAinfo/

adelina-del-per-kafe,-por-me-kete-detaj-habiti-te-gjithe

Adelina del për kafe, por me këtë detaj habiti të gjithë

Adelina Tahiri është një këngëtare tejet e dashur për publikun.

Ajo tani është një ndër këngëtaret më të përfolura, dhe kjo për shkak të jetës së saj luksoze, pas martesës më milionerin nga Maqedonia e Veriut, shkruan ORAinfo.

Adelina është shumë aktive edhe në rrjetet sociale ku bën postime nga me të ndryshmet.

Sot, ajo ka postuar një oo ku shihet se ka dalë me veturë, e syzet e saj super-luksoze morën gjithë vëmendjen./ORAinfo/

festa-e-28-nentorit,-biznesmeni-turk-e-‘shkrine’-genten-me-befasine-qe-i-ka-bere

Festa e 28 nëntorit, biznesmeni turk e ‘shkrinë’ Gentën me befasinë që i ka bërë

Genta Ismajli kaq e lumtur me biznesmenin turk, tregon se me çfarë e befasojë Usta për 28 nëntor.

Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli shumë shpejt pritet të bëhet nënë për herë të parë.

Romanca e saj me biznesmenin turk, duket se po i ecën mirë, madje ky i fundit duket të jetë bukur mirë i kujdesshëm karshi saj.

Usta, i ka përgatitur asaj një ëmbëlsirë, për nder të 28 nëntorit.

Padyshim, çifti në fjalë duken tejet të lumtur krahë njëri- tjetrit.

“marre,-i-thu-vetes-dive-e-s’di-me-kendu-live”,-korab-shaqiri-sqarohet-per-“perplasjen”-me-adelina-ismailin

“Marre, i thu vetes divë e s’di me këndu live”, Korab Shaqiri sqarohet për “përplasjen” me Adelina Ismailin

Këngëtari kosovar, Korba Shaqiri ka sqaruar “përplasjen” me Adelina Ismailin.

Ditët e fundit në median online lajmi që mori dhenë ishte “përplasja mes dy artistëve Adelina Ismailit dhe Korab Shaqirit, teksa thuhej se ky i fundit e kishte “thumbuar”.

“Avv diva i thu vetes e nuk di këngën tënde ta këndosh live, marre. Mjer kush t’dëgjon ty moj vajzë”, ishin fjalët e Korabit në Instastory, mirëpo në “Shiko kush luan” Shaqiri zbuloi të vërtetën e këtyre thashethemeve.

Ai tha se këto lajme që bënë bujë pak ditë më pare janë “fake” dhe jo të dhe se nuk janë këto fjalë për këngëtaren Adelina Ismaili.