pas-krizes-financiare,-barcelona-ballafaqohet-edhe-me-kete-problem

Pas krizës financiare, Barcelona ballafaqohet edhe me këtë problem

Skuadra e Barcelonës po ballafaqohet me kriza të shumta këtë kohë.

Pas krizës së theksuar financiare, Barcelona tani po përballet edhe me probleme në repartin e mbrojtjes.

Gerard Pique do të mungojë deri në mars të vitit të ardhshëm, dhe kjo gjë do ta e detyronte Barçën në kushte normale të nënshkruante me një qendërmbrojtës në afatin kalimtar të janarit.

Pas lëndimit të Piques, tani trajneri Roland Koeman ka vetëm tre qendërmbrojtës, Clement Lenglet, Samuel Umtiti dhe Ronald Araujo. Dy të fundit të sapo rikthyer nga lëndimet.

Katalonasit kishin tentuar që të përforconin mbrojtën edhe në afatin kalimtar të verës, duke e tentuar transferimin në skuadër Eric Garican, por që Manchester City dëshiron të mbajë atë deri në përfundim të sezonit.

Barça po përballet gjithashtu me një krizë të thellë financiare, gjë për të cilën kanë kërkuar ulje të pagave për të gjithë stafin e Barcelonës duke përfshirë edhe lojtarët, por që nuk kanë arritur ende marrëveshje.

Kjo gjë e detyron klubin që të shikojë mundësitë për huazim të ndonjë mbrojtësi deri në përfundim të sezonit.

pas-krizes-financiare,-barcelona-ballafaqohet-edhe-me-kete-problem

Pas krizës financiare, Barcelona ballafaqohet edhe me këtë problem

Skuadra e Barcelonës po ballafaqohet me kriza të shumta këtë kohë.

Pas krizës së theksuar financiare, Barcelona tani po përballet edhe me probleme në repartin e mbrojtjes.

Gerard Pique do të mungojë deri në mars të vitit të ardhshëm, dhe kjo gjë do ta e detyronte Barçën në kushte normale të nënshkruante me një qendërmbrojtës në afatin kalimtar të janarit.

Pas lëndimit të Piques, tani trajneri Roland Koeman ka vetëm tre qendërmbrojtës, Clement Lenglet, Samuel Umtiti dhe Ronald Araujo. Dy të fundit të sapo rikthyer nga lëndimet.

Katalonasit kishin tentuar që të përforconin mbrojtën edhe në afatin kalimtar të verës, duke e tentuar transferimin në skuadër Eric Garican, por që Manchester City dëshiron të mbajë atë deri në përfundim të sezonit.

Barça po përballet gjithashtu me një krizë të thellë financiare, gjë për të cilën kanë kërkuar ulje të pagave për të gjithë stafin e Barcelonës duke përfshirë edhe lojtarët, por që nuk kanë arritur ende marrëveshje.

Kjo gjë e detyron klubin që të shikojë mundësitë për huazim të ndonjë mbrojtësi deri në përfundim të sezonit.

milan-donnaruma,-po-ndodh-ajo-qe-e-prsinin-te-gjithe

Milan- Donnaruma, po ndodh ajo që e prsinin të gjithë

Milani i ofron kontratë të re Donnarummas, por me pagë të njëjtë.

Milani synon që t’ia vazhdojë edhe më gjatë kontratën portierit Gianluigi Donnarumma.

Objektivi primar i drejtuesve të Milanit gjatë kësaj periudhe është rinovimi i kontratës me portierin Giggio Donnarumma, dhe në këtë aspekt Gazidis dhe Maldini po punojnë fort.

Milani dëshiron të nënshkruajë për tre ose katër vite me Donnarumma, ndërkohë që i ofron pagë vjetore prej gjashtë milionë eurove në stinor.

Kjo është paga aktuale e portierit dhe italianët thuhet se janë gati të përfshijnë shpërblime të ndryshme në marrëveshjes.

Raiola nga ana tjetër kërkon pagë më të lartë për klientin e tij, ndërkohë që vijon të përflitet ende për klauzolën e largimit nëse nuk arrihet objektivi Liga e Kampionëve.

Javën e ardhshme palët do të ulen në tavolinë dhe do të mësohet më tepër, por gjasat janë që Donnarumma të rinovojë.